تبلیغات
( ویکی نیکشهر ) حبیب الله رضائیان - شیوه محاسبه درآمد متقاضیان یارانه اعلام شد
 
( ویکی نیکشهر ) حبیب الله رضائیان
تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی و بیان واقعیت هاست. بدون توهین و افتراء ( بیرون از گود )
درباره وبلاگ


هدف ما : تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی و بیان واقعیت هاست. هرچند هر واقعیتی گفتنی نیست. ولی به دنبال آن هستیم که آنها را بیان کنیم . ( بیرون از گود)
.................................
دوستان می توانند با ایمیل و یا واتس آپ به شماره تلفن 09155453847 عکس و یا تصاویر ویژه و خبری خود را برای ما ارسال نمایند تا به اسم شما منتشر نماییم.مدیر وبلاگ : حبیب الله رضائیان habibollah2@yahoo.com
مطالب اخیر

آخرین خبرها از ثبت نام در سایت هدفمندی ؛

شیوه محاسبه درآمد متقاضیان یارانه اعلام شد

گروه اقتصادی- خوش قلم - سرانجام مهمترین شاخصها برای دریافت یارانه نقدی از سوی مسؤولان اعلام شد.

طبق اظهارات آنها سقف مجموع درآمدهای ماهانه در کنار مؤلفه‌های دیگر از مهمترین شاخصهای دریافت یارانه نقدی است. از سوی دیگر دولت قرار است که به انصراف دهندگان از یارانه هم خدمات ارایه کند.
در این راستا مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: برای مرحله دوم هدفمندی پنج کف درآمدی در نظر گرفتیم، شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر از 600هزار تومان، 600هزار تا یک‌میلیون تومان، یک‌میلیون تا 2میلیون تومان، 2میلیون تا 5/2میلیون تومان و بیشتر.
اکبر ایزدی در گفت‌وگو با بخش خبری سیما گفت: براساس قانون، پرداخت یارانه نقدی در دوره جدید منوط به ثبت‌نام است و اگر هموطن عزیزی به یارانه احساس نیاز نمی‌کند و متقاضی نمی‌شود، ثبت‌نام نکردن وی به‌منزله انصراف از دریافت یارانه نقدی است. وی گفت: در مدت 10 روز سرپرستان خانوارهای متقاضی باید بر اساس اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی به سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند.
ایزدی گفت: درگاه ثبت‌نام همان سامانه www.refahi.ir و روش ثبت‌نام نیز صرفاً اینترنتی است و مراجعه حضوری نیز ویژه هموطنانی است که به شبکه اینترنتی دسترسی ندارند و می‌توانند با در دست داشتن شماره ملی و کدپستی به مراکز و دفاتر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، دفاتر پیشخوان دولت پلیس10+ و دفاتر فناوری اطلاعات (آی‌سی‌تی) روستایی مراجعه و در آنجا به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام کنند که هماهنگی شده است و در کمترین زمان ثبت‌نام می‌شود.


از شغل اول و دوم تا اقساط بانک
وی ادامه داد: اطلاعات کاملی را در سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها جمع‌آوری و به‌روز کرده‌ایم و البته دولت بنایی بر حذف یارانه افراد در مرحله اول ندارد، اما امیدواریم هموطنان در ثبت‌نام دریافت یارانه شرکت نکنند. وی افزود: البته سطح درآمدی یکی از مؤلفه‌هایی است که می‌تواند در بانک اطلاعاتی ما اثرگذار باشد و مجموع کل درآمدها شامل شغل اول، شغل دوم، اجاره‌بها و سود سهام پیش از پرداخت اقساط بانک است و همه دارایی‌ها را حساب کردیم.
ایزدی درباره میزان تغییر قیمت کالاها و خدمات در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: دولت تصمیم ندارد با شیب تندی قیمتها را افزایش دهد. وی با اشاره به اینکه منابع حاصل از انصراف از دریافت یارانه نقدی به سمت و سویی می‌رود که در زندگی مردم اثرگذار است، افزود: در پایان سال گذشته هزار و 800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت دادیم تا صرف ارتقای نظام بهداشت شود و امسال هم 750 میلیارد تومان به سازمان سلامت ایران دادیم تا افرادی که پوشش بیمه‌ای ندارند، زیر پوشش بیمه قرار گیرند.


از جریمه تا راست آزمایی
ایزدی اضافه کرد: به مردم اطمینان داریم و حتماً اطلاعات درست را درج می‌کنند، اما بانکهای اطلاعاتی ما کامل است و اگر نیاز باشد می‌توانیم راستی آزمایی کنیم؛ زیرا قانون به ما اجازه داده است و برای کسانی که اطلاعات نادرست بدهند تا 3 برابر یارانه دریافتی، جریمه پیش‌بینی کرده است.
درهمین حال معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با قدردانی از انصراف‌دهندگان از دریافت یارانه نقدی تأکید کرد: حتی این افراد نیز از تمامی خدمات و تسهیلات دولتی برخوردار خواهند شد.
نوبخت افزود: دولت سپاسگزار کسانی خواهد بود که برای رفاه بیشتر جامعه از ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی کناره‌گیری می‌کنند. نوبخت در مورد ذهنیت ایجاد شده در جامعه مبنی بر اینکه در صورت عدم ثبت نام از سایر خدمات و مزایای ناشی از اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها محروم خواهند شد، بیان کرد: دولت قطعاً شرایطی را فراهم می‌آورد که تمامی انصراف‌دهندگان و به‌طور کلی افراد نیازمند به خدمات ارایه شده از آن برخوردار شوند. نوبخت همچنین در مورد برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد سقف درآمدی از سوی دولت نیز یادآور شد: تمامی اطلاعات حتی معیار درآمدی برای دریافت یارانه نقدی در فرمهایی که در روز بیستم فروردین‌ماه اعلام می‌شود، مشخص خواهد شد.


کف درآمدی خانواده و سپرده‌های بانکی
درهمین حال مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه مجموع درآمد اعضای خانوار، مجموع درآمد شغل اول و دوم، سود دریافتی سپرده‌های بانکی و درآمد از محل خانه‌ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد ماهیانه افراد در اعلام درآمد در مرحله دوم ثبت نام از متقاضیان یارانه نقدی باید محاسبه شود، گفت: این کار پیش از اینکه اقساط ماهیانه وامهای دریافتی از بانکها حساب گردد، لحاظ شود.
نجفی با بیان اینکه اطلاعات درآمدی برای این است که مشخص شود، در کدام یک از این پنج گروه درآمدی قرار می گیرند، اظهار داشت: درآمد صرفاً درآمد سرپرست خانوار نیست و منظور درآمد مجموع اعضای خانوار است، همچنین مجموع درآمد شغل اول و دوم باید محاسبه شود؛ یا اینکه سود سپرده‌های بانکی یا درآمد از محل خانه ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد افراد حساب می شود، یعنی مجموع این درآمدها به صورت ماهیانه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.
این مقام مسؤول در سازمان هدفمندی یارانه ها افزود: پیش از اینکه اقساط ماهیانه وامهای دریافتی از بانکها در محاسبات افراد برای اعلام درآمد حذف شود، مجموع حقوق دریافتی حساب شود و در اصل درآمد کل اعضای خانوار پیش از کسر اقساط ماهیانه ملاک است.

 

 

با مصوبه جدید تمامی اطلاعات یارانه‌بگیران در اختیار دولت قرار می‌‌گیرد

 

با مصوبه جدید دولت، تمام دستگاه‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند، موظف شدند که در راستای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، تمامی اطلاعات یارانه بگیران را در اختیار دولت قرار دهند.
به گزارش مهر، در این مصوبه دولت که با امضای معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده، آمده است: تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌نمایند، موظفند اطلاعات مورد درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها برای هرگونه اقدام قانونی موضوع تبصره 21 قانون بودجه را در اختیار سازمان قرار دهند. مصوبه جدید دولت در حالی از سوی اسحاق جهانگیری ابلاغ شده است که گفته می شود در دولت گذشته نیز مقامات ارشد اجرایی به صورت شفاهی به مقامات ارشد وقت بانکی دستوری برای ارایه اطلاعات بانکی افراد توسط بانکهای کشور به دستگاه‌های ذی‌ربط صادر کرده بودند، اما بانکها زیربار چنین دستوری به دلیل اینکه احتمال خروج گسترده منابع از سیستم بانکی و سلب اعتماد مردم از نظام بانکی وجود داشت، نرفتند و با آن مخالفت کردند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ویکی نیکشهر