تبلیغات
( ویکی نیکشهر ) حبیب الله رضائیان - متن کامل قطعنامه روز جهانی کارگر سال ۹۳
 
( ویکی نیکشهر ) حبیب الله رضائیان
تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی و بیان واقعیت هاست. بدون توهین و افتراء ( بیرون از گود )
درباره وبلاگ


هدف ما : تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی و بیان واقعیت هاست. هرچند هر واقعیتی گفتنی نیست. ولی به دنبال آن هستیم که آنها را بیان کنیم . ( بیرون از گود)
.................................
دوستان می توانند با ایمیل و یا واتس آپ به شماره تلفن 09155453847 عکس و یا تصاویر ویژه و خبری خود را برای ما ارسال نمایند تا به اسم شما منتشر نماییم.مدیر وبلاگ : حبیب الله رضائیان habibollah2@yahoo.com
مطالب اخیر

روز جهانی کارگر امسال در حالی جشن گرفته می‌شود که کارگران ایران مشکلات و دشواری‌های فراروی را در زمینه گرانی، بیکاری، عدم اجرای دقیق مقررات و قوانین کار و تأمین اجتماعی و تاخت و تاز علیه نظام درمان تأمین اجتماعی برای جداسازی این بخش تفکیک ناپذیر شاهدند.

ما می‌خواستیم که این خواسته‌ها و قطعنامه را در پایان یک راهپیمایی خیابانی به اطلاع شما عزیزان برسانیم اما مخالفت‌های صورت گرفته با درخواست راهپیمایی که براساس اصل ۲۷ قانون اساسی آزادانه باید صورت پذیرد مانع از تحقق آن شد.

ما ضمن اعلام خواسته‌های زیر که با تأیید شما به تصویب می‌رسد بار دیگر درخواست ‌می‌کنیم تا کارگران در روز یازدهم اردیبهشت سال آینده و سالهای بعد راهپیمایی نمایند انتظار داریم که هماهنگی و اقدامات لازم برای تسهیل این راهپیمایی‌ها صورت پذیرد

مراسم روز جهانی کارگر سال ۹۳ با قرائت قطعنامه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی مجموعه ورزشی آزادی شهر تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این قطعنامه با اشاره اینکه برخلاف اصل ۲۷ قانون اساسی به کارگران اجازه برگزاری راهپیمایی روز جهانی کارگر داده نشده است، از وضعیت بد اقتصادی، گرانی، بیکاری و عدم اجرای دقیق مقررات کار و تامین اجتماعی انتقاد شده است.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

روز جهانی کارگر امسال در حالی جشن گرفته می‌شود که کارگران ایران مشکلات و دشواری‌های فراروی را در زمینه گرانی، بیکاری، عدم اجرای دقیق مقررات و قوانین کار و تأمین اجتماعی و تاخت و تاز علیه نظام درمان تأمین اجتماعی برای جداسازی این بخش تفکیک ناپذیر شاهدند.

ما می‌خواستیم که این خواسته‌ها و قطعنامه را در پایان یک راهپیمایی خیابانی به اطلاع شما عزیزان برسانیم اما مخالفت‌های صورت گرفته با درخواست راهپیمایی که براساس اصل ۲۷ قانون اساسی آزادانه باید صورت پذیرد مانع از تحقق آن شد.

ما ضمن اعلام خواسته‌های زیر که با تأیید شما به تصویب می‌رسد بار دیگر درخواست ‌می‌کنیم تا کارگران در روز یازدهم اردیبهشت سال آینده و سالهای بعد راهپیمایی نمایند انتظار داریم که هماهنگی و اقدامات لازم برای تسهیل این راهپیمایی‌ها صورت پذیرد.

۱- حمایت خود را از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کارگران و اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی اعلام و خواستار عملیاتی شدن فرمایشات معظم له هستیم.

۲- حمایت خود را از دولت آقای دکتر روحانی اعلام و از همه کسانی که مانع از پیشبرد اهداف این دولت با شایعه پراکنی و دروغ‌پردازی می‌شوند می‌خواهیم که راه خود را تغییر و به کمک دولت بشتابند.

۳- همه تحریم‌هایی که بواسطه آن اشتغال کارگران و همچنین نیازهای معیشتی و درمانی آن‌ها را به مخاطره انداخته و سبب شده کارگر ایرانی اینگونه به سختی روزگار بگذراند باید برداشته شود تا نیروی کارِ این مرز و بوم بیش از این متحمل رنج نشود.

۴- ما از سازمانهای بین المللی و نمایندگان کارگران ایران در آن سازمان‌ها مُصرانه می‌خواهیم نسبت به بررسی و پیگیری همه حقوقی که توسط کشورهای تحریم کننده از کارگران ایرانی سلب شده است اقدام حقوقی و قانونی مناسب بعمل آورند.

۵- ضمن تشکر از ریاست محترم جمهوری اسلامی برای انتخاب وزیری از جامعه کارگری حمایتهای خود را از همه تلاشهای حق طلبانه برادر عزیزمان دکتر ربیعی اعلام می‌داریم.

۶- ما خواستار اجرای فوری ماده ۱۰ قانون تسهیل نوسازی صنایع می‌باشیم.

۷- لازم است استفساریه مجلس شورای اسلامی در مورد ۷۳۰۰ روز سابقه مستمر برای مشاغل سخت و زیان آور اجرا و مقررات مغایر به خودی خود لغو گردد.

۸- ما خواستار استقلال مالی ـ اداری سازمان تأمین اجتماعی بوده و مخالفت خود را با هرگونه ادغام با سازمان‌ها و دستگاههای اجرایی دیگر اعلام می‌کنیم.

۹- ما خواستار تقویت درمان مستقیم از طریق اعمال مدیریت‌های کارآمد و مشارکت نظارتی جامعه کارگری و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود می‌باشیم.

۱۰- ما خواستار ساماندهی قراردادهای موقت کار برای جلوگیری از سوء استفاده پیمانکاران نیروی انسانی و بهره کشی از کارگران می‌باشیم.

۱۱- ما خواستار اعمال نظارت جدی‌تر بخش بازرسی وزارت تعاون ـ کار و رفاه اجتماعی بر کارگاه‌ها برای حصول اطمینان از اجرای قانون کار در این کارگاه‌ها می‌باشیم.

۱۲- ما خواستار اصلاح برخی مواد فصل ششم قانون کار و قانون شورا‌ها با هدف کارآمد کردن فعالیت تشکل‌های کارگری به منظور انطباق با مقاوله نامه‌های ۹۸ و ۸۷ سازمان جهانی کار می‌باشیم.

۱۳-ما خواستار فعال شدن هرچه بیشتر گروه‌های اجتماعی در اجرای فصل هفتم قانون کار بخصوص در بخش حقوق و دستمزد می‌باشیم.

۱۴- ما خواستار تقویت حمایتهای اجتماعی از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها خصوصاً در حوزه بهداشت و درمان و صندوق بیمه بیکاری و کمکهای غیر نقدی به اقشار آسیب پذیر از طریق سبد کالا می‌باشیم.

۱۵- ما خواستار حمایت از زنان کارگر با اِعمال قوانین بازدارنده اخراج زنان کارگری که ازدواج می‌کنند و صاحب فرزند می‌شوند می‌باشیم.

۱۶- کودکان حق دارند زندگی کودکانه داشته باشند ما خواستار حذف همه مظاهر کار کودک و جمع آوری کودکان کار و ساماندهی زندگی و آینده آن‌ها می‌باشیم.

۱۷- تورم و رکود حاصل سیاستهای غلط دولت گذشته است که امروز جامعه را با بیکاری و شکاف اجتماعی و فقیر‌تر شدن دَهکهای پایین جامعه روبرو کرده است. در این میان کارگران و بازنشستگان قربانیان این سیاست شده‌اند ما از دولت محترم می‌خواهیم با کنترل منطقی تورم و با اتکاء به سیاستهای اقتصادی منبعث از اقتصاد مقاومتی، نسبت به رفع موانع تولید و رکود پیش آمده تلاش کند و اقتصاد را از این حالت خارج نماید.

۱۸- دولت باید شرایطی را فراهم کند که امکان اظهار نظر اجتماعی برای آحاد جامعه از جمله کارگران فراهم شود تا در فضای گفتگوهای اجتماعی عادلانه و منصفانه زمینه برای ارتقاء و پالایش جامعه فراهم شود.

۱۹- تقویت گفتگوهای اجتماعی از طریق ساختار سه جانبه گرایی کلید حل بسیاری از مشکلات پیشِ روست لذا ما خواستار اِعمال شفافیت در ساختار سه جانبه گرایی با لحاظ کردن حق هر گونه اظهار نظر از طرف هر گروه اجتماعی بوده و از صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌خواهیم که زمینه تبلیغ گفتگوهای اجتماعی را فراهم آورد.

۲۰- ما خواهان اجرای کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی بوده و با هر گونه تغییر در آن بشدت مخالفیم لذا خواستار اجرای این قانون توأماً با غربا لگری و خارج کردن کارگران غیر ساختمانی از ساختمانی می‌باشیم.

۲۱- راهپیمایی روز کارگر را حق قانونی خود می‌دانیم و از همه مسئولان امر می‌خواهیم که بجای مخالفت با آن در اجرای آن تسهیل نمایند.

نوع مطلب : گزارش، سیاسی، 
برچسب ها : .کارگران . روز کارگر .،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 06:55 ب.ظ
مسابقات فوتسال جام گرامیداشت هفته مقام معلم
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 09:10 ق.ظ
سلام چند روزیه دارم وبلاگ هایی که مطالب جدید میزارن رو جمع می کنم یه لیست بزرگی شده دعوت می کنم تو هم وبلاگت رو توی این لیست ثبت کنی
یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 07:42 ب.ظ
با سلام
شبکه اطلاع رسانی وحدت پرس آماده بازنشر مطالب شماست
این شبکه با هدف گسترش مبانی وحدت آفرین بین شیعه و سنی به صورت آزمایشی فعال می باشد/
یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 09:39 ق.ظ
چطوری عزیزم؟ خوبی؟ تبادل لینک می کنی؟
شنبه 13 اردیبهشت 1393 05:10 ب.ظ
سلام دوست عزیز

واقعا وبلاگ جالبی داری، خیلی با حال بود

بیا تبادل لینک کنیم ;)
جمعه 12 اردیبهشت 1393 08:27 ق.ظ
سلام خوبی . وبلاگ تحسین بر انگیزی دارین . امیدوارم همیشه موفق باشی . لطفا به منم سر بزن . خوشحال میشم تبادل لینک کنیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ویکی نیکشهر